ETWINNING

Program eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.

Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Jestem autorką projektu "We're different - we're equal", który polega na promowaniu przez mieszkańców ich własnego kraju. Współrealizatorką projektu jest Katarzyna Papuda wychowawczyni grupy II. Zadaniem partnerów jest zrealizowanie trzech aktywności charakterystycznych dla państwa: taniec lub zabawa ludowa, tradycyjne danie, piosenka w języku ojczystym.

Naszymi parterami są: Turcja, Serbia, Słowenia, Słowacja, Bułgaria, Francja, Portugalia oraz Estonia.

Zajęcia realizowane zgodnie z projektem "We're different - we're equal"

GR.II

GR.IV

Jesteśmy również partnerem współrealizującym projekt Water and arts - L'art au fil de l'eau , który polega na propagowaniu sztuki wśród dzieci i poznawaniu naszych rodzimych malarzy i ich dzieł. 

Realizaję zajęć wg projektu "Water and arts" można zobaczyć TUTAJ